ПРО ПРОЕКТ
НАШІ 30 – документальний мультимедіа проект Суспільного до 30-ї річниці Незалежності України про історію 90-х років, розказану самими українцями.
Керівниця, продюсерка і головна редакторка проекту Наталя Гуменюк, співзасновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу.

Режисерка: Анна Цигима.

Автори та відеографи: Тетяна Столярова, Сергій Захарченко, Олександра Чернова, Оленка Зашко, Анна Єресько, Євген Спірін, Ліза Сівець, Анна Цигима, Олександр Попенко.

Редактори: Влад Азаров, Вікторія Курчинська.

Дослідження: Пітер Померанцев та Марія Монтаг'ю (Арена), Лабораторія журналістики суспільного інтересу, Харківський інститут соціальних досліджень.
Наші 30 - історія спільного...
НАШІ 30. Історія спільного – це освітній компонент проекту: дискусійні покази, майстерні, воркшопи та спеціальні події протягом року в усіх регіонах України, які допомагають вийти за рамки «воєн пам'яті» і використати досвід та уроки минулого для розмови про те, яким ми хочемо бачити своє майбутнє.
...проти «воєн пам'яті»
Проект заснований на історичних даних, документах та архівних відомостях, а «Жива історія» на відео-спогадах самих українців, свідків подій епохи 90-их, які збирає команда документалістів.
Проект реалізовано командою Лабораторії журналістики суспільного інтересу, незалежних соціологів, дослідників та журналістів за підтримки Посольства США в Україні.
Проект НАШІ 30 досліджує історію через розповідь про конкретний, різноплановий і розмаїтий досвід звичайних людей «від особистого до загального», що наповнює історію наших 1990-х голосами її справжніх свідків – самих українців, які змогли подолати перешкоди тоді і тепер можуть розказати, як це було.
КОМАНДА
Проект складається з документального серіалу НАШІ 30 та подкасту НАШІ 30. Жива історія – спогадів та рефлексій громадян про великі події та явища початку 1990-х років, які викликають однаковий інтерес та об'єднують українців різних політичних поглядів.
Теми і формати проекту обиралися на основі фокус-груп, соціологічних досліджень, рекомендацій міжнародного дослідження «Від воєн пам'яті до спільного майбутнього: Подолання поляризації України», ініціативи Арена Лондонської Школи економіки та аналізу реакцій аудиторії на історичний контент різної тематики, що викликав найбільший інтерес, залученість та рівень довіри у людей різного віку, поглядів, що мешкають в різних куточках країни.
ДЛЯ МЕДІА
Для проекту НАШІ 30 надзвичайно важливою є чесна реакція та критика не тільки глядачів, але й колег, дослідників, істориків, соціологів та митців. Якщо ви бажаєте написати відгук, огляд, взяти інтерв'ю у команди проекту або авторів документальних фільмів, будь ласка, звертайтеся до Наталії Гуменюк.